
Ova nosiljka je bucklebu (“buckle onbu”, tj. onbuhimo s kopčama). Veličina je standardna tj. jedna je veličina za sve. Onbu je sašiven od “ZigZag” LennyLamb žakardno tkane marame (100% pamuk, 280 g/m², tirkizne i ružičaste boje). Zašto sad recenzija kad je “sezona onbua” otišla s ljetom? Pa onbu je zgodna nosiljka i preko kaputa! (O nošenju zimi više ovdje.)

Onbu je nosiljka koja bi se trebala nositi samo na leđima i sva težina je na ramenima jer nema pojasa. Izuzetno je bitno da veličinom odgovara i bebi i nositelju jer bi ramena bebe i nositelja trebala biti u ravnini a onbu čvrsto stegnut. U onbuu se nosi visoko. (Više o mehanici nošenja ovdje.)


Beba može biti nošena u onbuu tek nakon što savlada oslanjanje na ravnoj podlozi (sjedenje i stajanje).
Kada su ramena nositelja i bebe u istoj visini, onbu stegnut, poprečni remenčić pod ključnom kosti nositelja radi ravnoteže i udobnosti, nošenje u onbuu bi trebalo biti sasvim udobno.
Na nošenje u onbuu jako utječe držanje – ako se držite uspravno, a ne pogrbljeno, neće vas težina vući unazad i toliko jako opterećivati ramena.


Tradicionalni japanski onbu kada se nosi jako nisko zapravo samo pridržava bebu da ne padne s leđa pa naramenice zapravo ne vrše pritisak na ramena. Ako se često saginjete jer berete rižu u polju, ili samo za starijim djetetom kupite legiće s poda, s otpuštenim naramenicama je ova nosiljka idealan izbor za vas! Naravno kada se u tradicionalnom onbuu nosi visoko onda je obavezno i pravilno držanje uz križanje traka visoko na prsima.

Moram reći da je ovaj onbu izuzetno dobro sašiven, ali čini mi se nepotrebno ovo sužavanje na panelu budući da je preporuka da se u njemu nose starije bebe. Svejedno sam svezala čvor, i to plosnati samozatežući, no ipak sam osjećala kako mi pritišće kralježnicu.



U svakom slučaju još nisam odustala od onbua. Još tražim savršenog. Nekog s puno debljim naramenicama, i možda s prstenima umjesto kopči… Potraga se nastavlja.
Savjet:
